Blog > Komentarze do wpisu

Wracając po długim czasie

Bywając wczoraj w epiku i nieraz bywając w bibliotece i przy mojej księgarni w mieście wracam do dawnego bloga na chwilę może a może nie tylko wracając do DKK

Tak więc bywając wczoraj w Epiku we większym mieście bo tu nie ma Epiku .Patrząc w książki tez w klubie książki bywając w mojej bibliotece i przy księgarni na ulicy gdzie nieraz a i nieraz dla mnie ostatnio znaczy prawie zawsze .bywając na DKK czyli na dyskusyjnym klubie książki .

Dawno tutaj nie bywając wracam na chwilę do bloga może nie na chwilę.

Oj widząc ze wychodzą nowe książki chociaż ciężko coś znaleźć w tym wszystkim .Ale Polecam i tak sobie w skrócie dziś omawiam wliczając książki przeczytanie .

Tak więc widzę ze znanych autorów a raczej widziałem Mario Vargasa Dzielnica występku .Chociaż pewno mrocznie i mocno książka napisana to myślę ze warto .

Wliczając z Polskich autorów Twardoch Szczepana i jego Króla też nowa proza Polska po którą warto sięgnąć .Czyli Warszawa tamtych lat boks w tle i nie tylko boks w tle .

Tak jak chodzi o nowości przechodząc do DKK. Czyli na ostatnim spotkaniu były omawiane książki takie jak Ojciec PRL Wojciecha Staszewskiego .Czytam w sumie zaległą tą książkę to mogę polecić bo w miarę ok się czyta

Wliczając w to wszystko książki omawianie

-Nawroty nocy . Patric-Modiana

-Nakarmić kamień. Bronka Nowicka

-Ateny. Adam Zagajewski .

Wliczając twórczość ks Jana Twardowskiego .Więc mogę wspomnieć jak chodzi o wiersze ze wiersze dawno nie naruszone były ruszone .Bowiem Ateny naprawdę dobry tom poezji dobra poezja tam w miarę jest zamieszona .Chociaż jak chodzi o poezję to omawiając prozę pani Bronki Nowickiej nieraz nie zawsze doceniona i nie łatwa ta proza i wiersze nieraz są.

Z mojej strony to przeczytałem Przedwiośnie Stefana Żeromskiego .książka naprawdę ciekawa i historyczna gdzieś tam w tle z dramatycznymi przeżyciami w tle .

Wliczając Jan Bieszk. Słowiańscy królowie lechi .To naprawdę dobra literatura jak chodzi o ludzi którzy zajmują się historią Polski przed Królem Mieszkiem I

A ze dawno tutaj nie byłem widzę to Nowy wspaniały świat przeczytany rok 1984 .Tak więc naprawdę poważne książki już były wręcz na te czasy klasyka literatury co naprawdę po części się sprawdza jak chodzi o tą teraz cywilizację .

Dokładam do tego wszystkiego Biesy Tołstoja. .Też ciekawa proza jak ktoś lubi .Zresztą i są spektakle teatralne na podstawie tej książki jak i innych książek gdzie wiele razy się okazuje ze książka naprawdę była pierwsza

 

 

 

 środa, 16 listopada 2016, krzysztof213

Polecane wpisy