Blog > Komentarze do wpisu

Nowy wpis letni z książką w tle PT Grzesznicy Watykanu

Tak dawno tutaj nie byłem może warto zaglądnąć chociaż tylu ludzi robi coś zupełnie innego . Wiadomo jest lato .A lato to różne klimaty od plaży po góry as po pracę i wakacje Coś dziś szukałem i znaglałem

I tak polecam starą książkę katoliczkąKsiądz -Giuseppe Gioachino Bello

Gdy tylko ktoś zostaje księdzem ,

Od razu uświęconą staje się osobą .

A jeśli grzechy to jego grzeszki

Ulatują niczym z klatki ptaszki

 

I nazwać świętym władce planet

To tak jakby uwięzić więźnia

Jakby ekskomunikować ekskomunikowanego

Jakby powiedzieć czterem złodziejom ile was jest?

 

Pewnych rzeczy ciżba stateczna

Nie rozumie i tylko my pozostali

Widzimy ze prawda jest wsteczna .

 

Tylko my słudzy niedoli

wiemy kim jest ksiądz Inteligent

Nie rozróżnia grochu od fasoli

 

Tak więc czytałem kiedyś książkę Grzesznicy Watykanu „Claudio Rendina”

I polecam ją z mojego innego bloga

Pokazujący całe to okropne paserstwo kościoła .Wliczając takie grzechy jak :

-Fałszywsze świadectwo -Chciwość -Lichwa-Rozpusta-Łakomstwo-Zabójstwo -Pycha -Lenistwo

Przechodzę właśnie przez takie rozdziały tej książki .I wszystko autentycznie opisane z faktami tak grze tymi historycznymi

Tak więc można się .nad słowami które tak często brzmią w kościele chociaż o wstrzemięźliwości .A czynami które nieraz się wydarzają .

Zresztą kto nie słyszał o księdzu który gdzieś tam był .

Wliczający kobiety które były tajnymi kobietami i doradczymi Papieży .

W Pałacu papieskim w Awinionie życie klemensa V upływawo na uciechach jak pisał Matteo Villani w swoich Istorie Fiorentine(Historie Florenckie) „jako arcybiskup nie patrzył na kobiety,ale spędzał czas niczym świecki młody baron ,już jako papież nie potrafił ani się pohamować ani ukryc ,a do jego pokoji przychodziły wielkie damy i prałaci;a wśród nich hrabina z Turenne,w której towarzystwie bardzo lubił przebywać i do której kierował swoje wdzięki .Kiedy był chory,damy usługiwały mu i pilnowały go niczym świeccy krewni”

I tak można przytaczać .Wliczając różne historie największych ludzi kościoła .

Nie zapominając o daninach na kościół .Współpraczy z Włoską Mafią .

Na pewno książkę Polecam .

Chociaż jestem zbulwersowany kłamstwami które się nawet teraz dzieją jak chodzi o kościół

Wliczający oczywiście Tv Trwam a raczej imperium Ojca Rydzyka .I korzystaniem z pieniędzy biednych babci które wierzą w boga .A imperium jego się bogaci .Szerząc nienawiść w kręgach katolików .

Chociaż wiadomo nie każdy kto słucha radia .Maryja jest nie tolerancyjny . Chociaż sam zaglądam nieraz szczerze o niektórych porach słuchając koronki i modląc się wliczający anioł pański

Ale tego zakłamanego przepychu nie mogę wybaczyć Imperium rydzyka .Gdy ludzie żyją ciężko .Oni się bogacą kosztem zwykłych ludzki .

I znowu wychodzi ze wiarę w dobro w boga trzeba mieć w sercu i duszy wliczający umysł .

I w ramach sprostowania wierzę ze nie każdy ksiądz jest zły i jest fałszywszym prorokiem .Ale takich którzy są z powołania jest mało .

Zresztą jest tak samo jak jest prawdziwych świętych paręnastu którzy ratują kościół w erze zamykania w niektórych państwach kościołów .

 

Taki to zrobiłem wpis chyba starczy

 

Opis produktu:

Autor opisuje największe skandale, oraz sekrety z nimi związane, w historii Kościoła katolickiego. Tworzy swój własny kanon grzechów kardynalnych, opierając się na dziesięciu przykazaniach i siedmiu grzechach głównych, których przez przeszło dwa tysiące lat istnienia chrześcijaństwa dopuszczali się dygnitarze kościelni. Są wśród nich: obłuda, przedstawianie fałszywego świadectwa przeciw innym, chciwość, nepotyzm, rozpusta, zabijanie, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, pycha oraz opieszałość w czynieniu dobra. Jest to analiza dosadna i odważna, stanowiąca próbę obnażenia obłudy Kościoła, który konsekwentnie piętnował, i wciąż piętnuje, grzechy swoich wiernych. Do książki dołączony jest wybór fragmentów z "Boskiej Komedii" Dantego, niektóre wiersze rzymskiego poety Gioachino Belliego oraz kilka dokumentów historycznych, które ilustrują przywary opisane przez Rendinę. Autor sporządził także, "Glosariusz Watykanu" oraz chronologiczną listę papieży, antypapieży i dostojników kościelnych, którzy rzekomo wstąpili w szeregi masonerii.

Zródło https://www.poczytaj.pl/ksiazka/grzesznicy-watykanu-claudio-rendina,179872

poniedziałek, 29 czerwca 2015, krzysztof213

Polecane wpisy

  • O książkach

    Wracając do książek które są nieraz przyjacielem i przyjaciółka gdzie tyle się zmieniło w tym czasie moim . Pisząc z samotni gdy książka staje się przyjaciółk

  • Książkowo blogowo .Poleczajac książki i blogi .

    Dziś książkowo tak mam pomysł szczególnie ze jestem w bibliotece i dawno tego tematu nie było wręcz pogoda sprzyja czytaniu książek .Tak więc dziś książkowo .

  • Poleczając Ksiązki .

    Ze ludzie piszą o książkach nie wiadomo od dziś więc może temu ze nie jestem gotowy napisać o książce lub książkach jeszcze chwilę napisać więc polecam . Więc